Wróci ustawa antykryzysowa

lut 5, 2013 | Z kraju

Przedsiębiorcy dostaną dopłaty do pensji pracowników już przy spadku obrotów o 15 proc. ? dowiedziała się “Gazeta Wyborcza” w Ministerstwie Pracy. Ministerstwo Pracy przygotowało projekt ustawy o ochronie miejsc pracy. Znalazły się w nim sprawdzone rozwiązania obowiązujące w latach 2009-11.
Ustawa wejdzie w życie zapewne w drugim kwartale.
“Zamiast wypłacać zasiłki, lepiej przez pewien czas dopłacić pracownikom do wynagrodzeń. Dzięki temu utrzymają pracę” ? tłumaczy minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

(PAP)

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

8 + 5 =