Ważne Walne Zebranie NSZZ w GA ZAP

mar 28, 2025 | Aktualnosci

Dziś (28 marca 2025) odbyło się Walne Sprawozdawczo – Wyborcze naszej organizacji.

I jak to zwykle bywa było to bardzo ciekawe zebranie. Mieliśmy bardzo ciekawych gości i podjęliśmy bardzo doniosłe decyzje. Naszymi gośćmi byli Panowie: poseł Michał Moskal, prezes Hubert Kamola, koledzy z NSZZ z Tarnowa oraz panowie z Zarządu Regionu. Najważniejsze było uzupełnienie składu naszej Komisji Zakładowej i Komisji Rewizyjnej. Komisja Zakładowa została uzupełniona o Konrada Dębowskiego i Tomasza Wiaka   a Komisja Rewizyjna o Sławomira Sosika i Łukasza Firzbika. W przypadku kolegi Dębowskiego to powrót – Konrad był zawsze wartością dodaną a jego nieszablonowy sposób myślenia pozwala poszerzyć horyzonty.

Z gości pierwszy głos zabrał prezes Hubert Kamola – trzeba przyznać, że jak zawsze bardzo merytorycznie przygotowany – odpowiedzi na kilkanaście trudnych pytań były: precyzyjne, wiarygodne choć nie zawsze optymistyczne. Brak optymizmu dotyczy przyszłości kapro, ale widać światełko w tunelu z melaminą – no i spadł import nawozów z Białorusi. Takie spotkania powinny być częstsze.

Poseł Michał Moskal zaprezentował analizę obecnej sytuacji politycznej przedstawił jak posłowie do PE z PiS walczą z Zielonym Ładem i ETS. Niestety są w tym w Unii Europejskiej osamotnieni -bo wielkie grupy interesów walczą o pieniądze. Dlatego musimy bardziej się angażować w walkę z tą szaleńczą ideologią i popierać ludzi, którzy chcą dążyć do systemowego wyjścia Polski z tego wariactwa.

Podjęliśmy (jednogłośnie) dwa stanowiska:

  • Dotyczyło wydania wspólnie z Fundacją „Nasza Solidarność” książki z utworami literackimi z konkursu o błogosławionym Jerzym  Popiełuszce  – wydawnictwo to ma być wydane z okazji 45-cio lecia NSZZ Solidarność.
  • Dotyczyło konieczności nawiązania współpracy z Regionem Mazowsze i Regionem Ziemia Radomska – jest to efekt braku wsparcia naszej organizacji przez Region Środkowo- Wschodni.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

11 + 2 =