Wakacyjny plan Egona

lip 21, 2022 | Aktualnosci

Naczelny wódz i strateg Egon Wonga nakazał swoim, jak sądził podnóżkom, podpisanie porozumienia płacowego. Jakież było (i jest) jego zdziwienie, gdy pokazali mu palec, znajdujący się pomiędzy serdecznym a wskazującym. No i mamy problem, bo Egon naobiecywał, tu i tam, to i owo.  A to, że nie będzie holował sporu zbiorowego, że KOP straci rozpęd, że ZZPRC podpisze to i owo, ale w zamian, podobno spadnie z wokandy to i owo, oraz że nie będzie prawdopodobnie  dochodzone to i tamto.

Oprócz powyższych problemów pojawiają się zatem pytania:

Czy naprawdę towarzystwo sądzi, że taki deal przejdzie niezauważony?

 Czy naprawdę uważają, że taki blat może się udać?

Czy prawdą jest że członkowie KOP i uczestnicy urojonego sporu zbiorowego czują od jakiegoś czasu  rozpieranie i zaczynają podejrzewać że  nie jest to duma?  Teraz stoicie z portkami na kostkach i znikąd ratunku?

Trzeba jednak docenić dwa aspekty działania Pana Egona: dokonał eutanazji swoich niedawnych towarzyszy z KOP-u nadzwyczaj szybko i profesjonalnie. Drugi genialny patent to: poruszanie w pismach do ministrów i premiera wątku prześladowanych kobiet – gdy powszechnie wiadomo, że na ten wątek szczególnie czuły jest prezes Jarosław Kaczyński. Ten ostatni pomył pace lizać.

Z zapartym tchem czekamy na rozwikłanie zagadki: czy podnóżki są rzeczywiście podnóżkami ?

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

10 + 1 =