Wakacje będą droższe

cze 12, 2012 | Z kraju

Taniejący gwałtownie złoty mocno uderzy Polaków po kieszeniach. Zdrożeje wiele towarów i zagraniczne wycieczki.

W piątek euro kosztowało prawie 4.43 zł a dolar powyżej 3,6 zł. Słabnącego złotego najbardziej odczują wyjeżdżający na zagraniczne wakacje. W drugiej połowie czerwca ceny w biurach podróży będą o 5-6 % wyższe- twierdzi Marek Andryszak, prezes TUI Poland. Droższe będzie wszystko co sprowadzamy z zagraniczny, np. sprzęt elektroniczny, którego duża cześć produkowana jest w Chinach.

Jeśli złoty dalej będzie się osłabiał to podrożeją także samochody. Jeśli obecny trend utrzyma się importerzy będą czekać, kto pierwszy wychyli się  z podwyższ kami- mówi Andrzej Halarewicz z  firmy doradczej Jato Dynamics.

Ekonomiści są niedomyślni w prognozach kursów . Wszystko zależeć będzie od sytuacji w Grecji i Hiszpanii. Jeśli wybory w tej pierwszej wygrają burza na rynkach uspokoi się.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

5 + 6 =