To nie żarty, to fakty

wrz 30, 2023 | Aktualnosci

To co piszemy nie jest żartem – choć powinno nim być. Nie jest częścią programu: „Mamy Cię” – choć powinno nią być. Nie, to dzieje się tu i teraz, na naszych oczach i za nasze pieniądze.
Oto historia: Wręga (ZZPRC) zgłosił kradzież taczki. Stwierdził, że jest warta 1000 PLN (słownie tysiąc złotych).
Puławski prokurator nakazał policji podjęcie czynności, a ta w niedzielę (po 3 dniach od zgłoszenia) przyjechała po monitoring. W poniedziałek policjanci (w liczbie trzech!) – przybyli przeszukiwać pomieszczenia Grupy Azoty Puławy. Później pojechali przeszukać dom jednego z pracowników, przesłuchiwali go i pobrali od niego materiał DNA. Cała ta akcja odbywa się z paragrafu 279 1 KK, czyli kradzież z włamaniem.
Panowie prokuratorzy i policjanci – poszukajcie może tego kierowcy BMW ( namierzyli go internauci, a nie wy) co spalił żywcem trzy osoby na A1, poszukajcie sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym, jakiego ofiarą padł ponad rok temu pracownik naszej spółki (bo monitoring braliście chyba 3 tygodnie), połapcie dealerów narkotyków w Puławach, bo tego gówna coraz więcej w szkołach.
Oczywiście zgłosimy temat do Zbigniewa Ziobry i Mariusza Kamińskiego – z pytaniem ile kosztowało poszukiwanie taczki wartej max 50 PLN?
Żeby jednak nie było, że ludzie w Zakładach są nieżyczliwi, lub nie chcą pomagać policji – mamy pomysł. Zaoszczędzicie czasu i pieniędzy (podatnika – choć to akurat macie w …): kupcie dla Wręgi taczkę. Idziemy krok dalej każda, z zaprezentowanych poniżej taczek, jest do wzięcia za liche 800 PLN (ta żółta w typie Lamborghini za 900, czerwona w typie Ferrari za  850 ).
Co trzeba mieć w głowie żeby w obecnej sytuacji GA ZAP zamiast ratować firmę, poprzeć referendum – zgłaszać kradzież taczki – którą samemu się wcześniej pod…. i określać jej wartość na 1000 PLN?
Co kryje się w głowach prokuratora i policjantów żeby przyjąć zawiadomienie i szukać taczki, nie sprawdzając czyja tak naprawdę jest i ile jest warta nowa taczka na OLX-sie?
Na koniec informacja dla członków ZZPRC: przy przesłuchaniach pracowników ZAP, na okoliczność kradzieży taczki z włamaniem – jest obecny prawnik ZZPRC, a że (jak należy domniemywać) nie robi tego za darmo – to wy za to wszystko płacicie. Dobrze się bawicie? Jak tam kieszenie… nie swędzą? Płacicie składeczki? Wy podpisujecie cyrografy za ochronę prawną, a taczka ma ją gratis.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

8 + 6 =