Szef Solidarności w ZA Puławy: czujemy się zdradzeni

wrz 11, 2012 | Z zakładu

Uważamy, że ZZPRC w Puławach zdradził pozostałe organizacje związkowe. Gdyby było inaczej nie próbowałby się porozumieć z Synthosem. Także w sprawie ewentualnego przejęcia przez Tarnów Puław mówiłby jednym głosem z pozostałymi związkami ? mówi szef Solidarności ZA Puławy Andrzej Jacyna.

fot. PTWP

Dla szefów Tarnowa kłótnia pomiędzy organizacjami związkowymi Puław to zła wiadomość. W praktyce bowiem wewnętrzne napięcia, mogą uniemożliwić a przynajmniej utrudnić porozumienie się władz Tranowa ze stroną społeczną. Tymczasem wszystko wskazuje, że spór zamiast wygasać dopiero zaczyna narastać.

Do pierwszych niesnasek pomiędzy związkowcami doszło jeszcze w czasie wezwania Synthosa na akcje Puław. Sławomir Wręga, szef Związku Pracowników Ruchu Ciągłego miał ?za plecami? pozostałych działaczy rozmawiać o ewentualnym przejęciu Puław przez Synthos. To spowodowało oburzenie pozostałych związkowców i usuniecie ZZPRC z Komitetu Obrony Zakładów Azotowych Puławy.

To nie koniec. Pozostałe związki zarzucają także Wrędze to, że rozmawia samodzielnie z Tarnowem. Małopolska firma chce przejąć Puławy.

– Ja wiem, że ZZPRC jest dużą organizacją (liczy 800-1500 członków ? takie dane podają działacze różnych związków) jednak nie powinna działać samodzielnie. Razem będziemy silniejsi ? mówi Jacyna.

Zdaniem Jacyny występując osobno związki nie będą zdolne do osiągniecia zamierzonych celów.

– A ten nadal jest ten sam. Uważamy, że to Puławy powinny być integratorem. Wciąż nikt nie pokazał nam z jakiego to powodu Tarnów jest lepszym integratorem w branży niż Puławy ? dodaje Jacyna.

 

Źródło. wnp.pl

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

14 + 3 =