Swój u swojego

paź 5, 2022 | Aktualnosci

 No i wychodzi szydło z worka. Targowica i Wonga pojechali na żale do marszałka z PSL z którym będą dbali o nasze dobro.

Tymczasem okazuje się, że pan poseł Zgorzelski i wicemarszałek sejmu w jednej osobie pochodzi z powiatu płockiego, gdzie był starostą i jest liderem PSL. Okazuje się, że w powiatowych  domach opieki społecznej, jak pokazuje reportaż Anity Gargas KLIKNIJ , dochodzi do defraudacji pieniędzy pensjonariuszy. Facet który na uroczystościach trzyma sztandar PSL jest dyrektorem tej placówki i sam siebie upoważnił do wypłacania tych pieniędzy. Jak jest rola pana marszałka Zgorzelskiego? Po pierwsze skoro proceder trwa lata to trudno uwierzyć, że nic o tym nie wiedział – ale niech to wyjaśni prokuratura która prowadzi śledztwo. Mamy jednak twarde fakty: do pana marszałka przyszedł pracownik który chciał ujawnić aferę i co robi pan marszałek? Informuje o tym jego przełożonych którzy są potencjalnymi złodziejami.

PSL był jest i będzie obrazem degeneracji życia publicznego, jednak okradanie niepełnosprawnych nawet jak na standardy tej formacji wydaje się szczególnym zbydlęceniem.

Ale, czy może dziwić że Wonga i Targowica szukają posłuchu u takich ludzi? Skoro sami naciągali nasze przedsiębiorstwo, a więc okradali nas wszystkich. Dziś pójdą do samego diabła, a nie tylko PSL-u żeby tylko nie oddawać kasy za lewych członków i lewe etaciki. Podpiszą wszystko, tak jak chcieli podpisać czterobygadówkę na ostatnim spotkaniu z Zarządem, które NSZZ Solidarność zbojkotowała żeby nie dopuścić do tej zdrady interesów Załogi.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

1 + 12 =