Spór i Zarządzenie Nr 8

paź 10, 2019 | Aktualnosci

Dziś (tj.: 10.10.2019r.) odbyło się spotkanie Prezydium KM NSZZ przy GA ZAP SA z Panem Jackiem Nieściorem Przewodniczącym Rady Nadzorczej a jednocześnie mediatorem w sporze z Zarządem dotyczącym wysokości nagrody z okazji Dnia Chemika. Spotkanie przebiegało w konstruktywnej ale bardzo gorącej atmosferze, z powodu nienaturalnie przeciągającego się sporu zbiorowego oraz dyskusji na temat Zarządzenia nr 8.

Na początku rozmowy poprosiliśmy Pana Przewodniczącego żeby schował telefon do kieszeni (żeby nie kusił).  Jeśli chodzi o spór to stoimy na stanowisko, że w związku z brakiem progresu mediacje trzeba zakończyć i rozpocząć kolejne kroki sporowe takie jak referendum strajkowe etc. Jeśli chodzi o zarządzenia nr 8 przekazaliśmy naszą ocenę dokumentu. Stwierdziliśmy że jest to próba skrajnego upodlenia ludzi i wprowadzenia systemu donosicielstwa jaki nie był znany w najbardziej mrocznych systemach totalitarnych. Żaden z uczestników spotkania nie potrafił dać przykładu na to żeby nawet komuniści w oficjalnych dokumentach wzywali do anonimowego donoszenia na bliźnich.

Pan Przewodniczący i mediator w jednej osobie obiecał zareagować na informacje i poczynić niezbędne kroki w celu wyjaśnienia spornych kwestii. Przyjęliśmy to jako dobrą monetę (taką której wartość jest poniżej 200), cierpliwość nasza jest już wyczerpana bo rozmowy powinny być efektywne a nie efektowne lub miłe.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

3 + 12 =