Solidarność" apeluje o skrócenie czasu pracy Auchan i galerii handlowych w Wigilię

gru 3, 2015 | Aktualnosci

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ “Solidarność” zwróciła się z apelem o skrócenie czasu otwarcia galerii handlowych w Wigilię Bożego Narodzenia. Występując w imieniu pracowników i ich rodzin związkowcy chcą, by centra handlowe były tego dnia zamykane o godz. 14.
 “Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych dni świecie chrześcijańskim i jednocześnie najbardziej rodzinne święto w polskiej kulturze i tradycji. Wierzymy, że pracownicy handlu powinni mieć możliwość właściwego przygotowania, a następnie spędzenia z najbliższymi tego szczególnego czasu” – piszą związkowcy w apelu skierowanym do dyrektorów centrów handlowych.
Alfred Bujara, szef SKPH przypomina, że z podobnym apelem “Solidarność” występuje co roku. – Bardzo nas cieszy, że nasze wysiłki przyniosły pozytywny skutek. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim prawie wszystkie sklepy dyskontowe, super- i hipermarkety 24 grudnia będą czynne najpóźniej do godziny 14.00. Tylko jeden hipermarket się wyłamuje, dlatego wystosowaliśmy w tej sprawie pismo również do prezesa Auchan Polska – dodaje Bujara.
W piśmie do prezesa Auchan związkowcy podkreślają, że pracownicy mają prawo do godnego świętowania Wigilii Bożego Narodzenia. “Przedłużanie godzin pracy w tym dniu nie ma uzasadnienia ekonomicznego, a pod względem wizerunkowym może spowodować wyłącznie szkody” –  zwraca uwagę “Solidarność”.
Źródło. Solidarność. org.pl

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

4 + 10 =