Samozaoranie

sty 1, 2023 | Aktualnosci

Na spotkaniach z Załogą z produkcji tłumaczyliśmy, że awanse są blokowane przez ich przełożonych za wiedzą Skwarka i Wonga. No i się okazuje: mieliśmy rację, mało tego – sami się do tego przyznali. Wnioski nawet nie wychodziły z komórki. Czy Skwarek i Wonga o tym nie wiedzieli? Tylko głupek uwierzy, że mogło się to dziać bez ich przyzwolenia – przecież byli bogami na produkcji, a wszyscy (no prawie) kierownicy to ich ludzie. Gdy pisaliśmy, że panowie trzymają swoich związkowców i pracowników zmianowych w ciemnocie i obkładają łajnem kłamstwa jak pieczarki, to ludzie są oburzali – dziś prawda wypłynęła na jaw, sami się zaorali. Problem awansów był przez nich wywołany po to, żeby szczuć na Solidarność – bo im gorzej, tym lepiej (co z tego, że kosztem ludzi?), to dlatego nie podpisali 2500 PLN i podwyżek w 2021, dodatku dla mistrzów, dlatego blokowali zmiany w tabeli zaszeregowania.

Ci, którzy nie dostali awansu, teraz już wiedzą, komu dziękować.

Jeśli chodzi o Forum Partnerów Społecznych, to jak widać Pan Nadinspektor z PIP wysłał Wonga i Targowicę na drzewo i to takie z kolcami. NSZZ Solidarność może i będzie się spotykała z kim chce, kiedy chce i w formule, w jakiej się jej i jej interlokutorowi spodoba i do niczego nikogo (!) nie musi dopraszać.

Czyli znowu Wonga kłamał i g…no się zna.

Kłamał, że ZZPRC jest największą organizacją, kłamał, ilu ma członków, kłamał, że nie dostał wezwania do zwrotu kasy za wymyślonych członków.

 

 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

7 + 1 =