Rycerze wędek na stanowiskach

maj 27, 2013 | Z zakładu

W dniu 25 maja w puławskim grodzie odbyły się VI zmagania rycerzy wędki, którzy próbowali swoich sił w wędkowaniu spławikowym i gruntowym. Mimo niesprzyjającej pogody ( przenikliwe zimno), udział w zmaganiach wzięło 19 mistrzów wędki. Rywalizacja była zacięta, jednak jej wyniki nie były najważniejsze. Dla wielu liczyła się sama obecność i możliwość spędzenia kilku godzin w gronie wielkiej rodziny jaką tworzą wędkarze.

Podczas zmagań do siatek wędrowały pokaźne okazy karpi i sympatycznych uklejek i jazgarzy. Po łowieniu nastąpiło mierzenie i ważenie złowionych okazów. Później wszyscy rycerze wędki otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w turniejowych zmaganiach a Ci najlepsi dodatkowo upominki rzeczowe.
Podczas rozdawania nagród panowała bardzo dobra atmosfera, co chwila słychać było śmiechy uczestników i wiele ciekawych żartów, których niestety nie możemy zacytować.
Całość zakończyła się grillem uczestników, gdzie integracja uczestników pogłębiała się jeszcze bardziej.
Aby kronikarskiemu obowiązkowi stało się zadość prezentujemy klasyfikację generalną zawodów :

1) Damian Rodzoch
2) Stanisław Celej
3) Mirosław Bernat
4) Kamil Wydra
5) Łukasz Lis
6) Grzegorz Furtak
7) Przemysław Bąkała
8) Marcin Sawicki
9) Andrzej Jacyna
10) Tadeusz Perzyna
11) Grzegorz Wójtowicz
12) Grzegorz Buks
13) Piotr Śliwa
14) Hanna Kajdan
15) Maciej Gryta
16) Aleksander Olejarczyk
17) Tomasz Drewienkowski
Przemysław Urban
Daniel Śmigielski

Relacja Fotograficzna z Mistrzostw

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

11 + 11 =