Relacja z wizyty w Gdańsku na obchodach 35- rocznicy powstania naszego Związku

wrz 3, 2015 | Aktualnosci

W dniach 27- 30 sierpnia uczestniczyliśmy w obchodach 35 rocznicy naszego Związku, które odbyły się w Gdańsku. Dla starszych członków wizyta w Gdańsku była okazją do przypomnienia sobie wydarzeń sprzed 35 – lat, kiedy powstawała Solidarność. Dla młodszych to szansa poznania tak ważnej historii naszego kraju . Uczestnicy obchodów mieli okazję zwiedzić Gdańsk, a także zwiedzić wszystkie miejsca związane z powstaniem naszego związku. Nie zabrakło więc wizyt w historycznej Sali BHP, Europejskim Centrum Solidarności czy w kościele pod wezwaniem świętej Brygidy.

Na koniec mieliśmy okazję wysłuchać słów prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy, a także uczestniczyć w wzruszającym koncercie ,,My Naród w którym przypomniano utwory mówiące o Polsce jak i walce całego społeczeństwa wolną Ojczyznę. Mimo ogromnego zmęczenia, które malowało się na naszych twarzach, wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było udać się na te uroczystości i być razem w tym szczególnym dniu, dla całej naszej rodzony związkowej. Niezapomniany piknik pozostanie w naszych sercach na wiele lat

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

8 + 7 =