Premier Sasin pękł pod presją KOP

sie 9, 2022 | Aktualnosci

Z dobrze poinformowanych źródeł w Ministerstwie Aktywów Państwowych wiemy że panuje tam  panika i strach. Widmo człowieka z taczką, groźba pikiety przed Kancelarią Premiera, oraz  bardzo stanowcze pismo KOP-u, sprawiły że wicepremier Jacek Sasin zadeklarował są obecność z Puławach na pikiecie pod Urzędem Miasta.

 Pan Premier przybędzie 31 września 2022 roku, o godzinie 18.15. Ze względu na napięty harmonogram uczestnictwo będzie polegało na pozdrowieniu protestujących poprzez kiwnięcie  dłonią, z okna przejeżdżającego auta w Garwolinie.

Oczywiście nie chcemy wtrącać się w taktykę działania KOP-u, ale mamy taką sugestię: pomalować taczkę na żółto i zrobić  sztafetę mieszaną na odcinku Puławy – Bardyczów?

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

2 + 5 =