Prawa przeciw światu, na pohybel kłamcom

gru 4, 2022 | Aktualnosci

Mówienie prawdy i trzymanie się zasad ma wiele pozytywnych konsekwencji, ma też te mniej przyjemne. Do tych fajnych trzeba zaliczyć, to że nie wychodzi się na durnia, nie trzeba żyć w stresie że kłamstwo się wyda, a człowiek się skompromituje. Oczywiście w długoterminowej perspektywie ludzie prawi wygrywą – bo prawda i dobro zawsze tryumfują (czasem dożywają tego jej głosiciele 😉 – co jest bożym bonusem, a czasem nie i to jest chichot historii).  Do mało przyjemnych konsekwencji jakie spotykają prawdomównych należy zaliczyć, to że człowiek jest notorycznie obrażany i postponowany przez kłamliwe kanalie, pospolite kreatury. Kłamstwo jest hałaśliwe i pełne fajerwerków, a gdy jest jeszcze „okraszone” koszarowym żartem o …. Maryny, albo wulgaryzmem natychmiast zyskuje poklask ludzi łaknących sensacji i wzbudza rechot. Dla osoby prawej, z oczywistych powodów, nie ma to znaczenia, utwierdza ją jedynie w słuszności postępowania, wedle zawołania: słychać wycie – znakomicie.

Na jesieni 2021 roku pan Wonga nie podpisał porozumienia zakładającego wypłatę 2500 i pozostałych wynegocjowanych regulacji , w całym pakiecie były:  podwyżki, dodatkowa L2, dodatek dla mistrzów, etc. Wtedy obecna Targowica czyli OPZZ, KADRA, ZZIiT, JEDNOŚĆ, SOLIdnoŚĆ (Tarkowski), będąc członkami Forum Partnerów Społecznych – uznawały że to skandal i chciały organizować manifestacje pod biurem ZZPRC. Najbardziej zaangażowani w powyższy pomysł byli panowie: Marek Maraszek i Adam Duda – NSZZ mocno od tego się dystansowała.

Wtedy pan Wonga twierdził, że tamte zapisy i zmiany w ZUZP były szkodliwe dla Załogi – do dziś nie podał na tę tezę żadnych dowodów.

Po tych awanturach, Zarząd na wniosek NSZZ „podzielił” dokumenty podwyżkowe i podpisywaliśmy je na raty. Najpierw L2, później resztę. Warto przypomnieć że podwyżki zostały podpisane przez ZZPRC z krzywdzącym podziałem dla pracowników zmianowych (50 PLN zamiast 140) – Solidarność była temu przeciwna, niestety ZZPRC nie chciało z nami powstrzymać tego podziału.

Resztę podwyżek i pieniędzy Zarząd dał bez podpisanych porozumień ze związkami zawodowymi. Na spotkaniu 28 listopada pan Piotr KRUK działacz i prominentny lider ZZPRC nazwał to uwaga: SAMOWOLĄ Zarządu.

Gdyby nie działania NSZZ i “SAMOWOLA” Zarządu, to Załoga nie powąchałaby nawet grosza w tym roku !!

Taktyka Wonga jest prosta: nie pozwalamy na wprowadzenie podwyżek, później krzyczymy jak jest źle, bo jest niska średnia.  Na LICZNIKU WONGA widać ile nas to kosztuje.

Dziś Wonga i Targowicę połączył wspólny „ból” nie mogą się doliczyć członków i będą musieli szukać kasy dla komornika – muszą więc walczyć z Zarządem w nadziei, że nowy im odpuści, muszą walczyć z PiS, bo taki przyszedł rozkaz z centrali i jak wróci stare to wróci też dolce vita.

To dlatego dziś Targowica musi, to co w 2021 było dla nich działaniem Wonga i ZZPRC na szkodę Załogi – nazywać działaniem dla jej korzyści. Modlą się tylko żeby  nikt nie pamiętał jak  nawoływali do manifestacji pod biurem ZZPRC.

Reasumując:

 Wonga, ustami swojego “ptaka bojowego”, nazywa fakt, że Zarząd wypłaca kasę Załodze – SAMOWOLĄ.

Targowica nazywa: czarne – białym.

A wszyscy oni ( Wonga , ZZPRC i Targowica )  razem nazywają Zarząd: głupkami, imbecylami – chyba po to żeby ograniczyć jego “samowolę”.

Tylko NSZZ Solidarność ma stały kurs na dobro Załogi !

Co udałoby się osiągnąć gdyby nie polityczne ambicje i prywatne interesy liderów pozostałych „związkowych”?

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

14 + 9 =