Pomagamy – DOBRO wraca

kwi 9, 2024 | Aktualnosci

Marek to członek NSZZ Solidarność, pasjonat sztuk walki, ale przede wszystkim ktoś cudowny, ciepły, serdeczny, sympatyczny – dusza człowiek. Kochał i kocha Małgosię i swoją jeszcze nienarodzoną córeczkę.  10 marca 2024 roku dotarła do nas tragiczna informacja, której nikt nie rozumie do dziś, Marek nie żyje, nie ma go już wśród nas. Miał tylko 27 lat. W najbliższych dniach miał wziąć ślub, a w połowie maja na świat przyjdzie jego córeczka. Cała rodzina miała plany, chciała żyć szczęśliwie. Jak to młodzi ludzie, zaciągali kredyty – żeby spełniać swoje marzenia o wspólnym mieszkaniu.

Zły los skazał Małgosię na ból i samotność, ale też na problemy materialne – my możemy i powinniśmy go odmienić. Celem naszej zbiórki jest pomoc dla niej i ich córeczki zabezpieczenia ich przyszłości – żeby nie musiały żyć w biedzie. Małgosia pozostała sama z wieloma zobowiązaniami.

Marek patrzy na to z góry i wierzy, że tę walkę też wygra dla Małgosi i córeczki.

Koleżanki i Koledzy jeszcze raz zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Pokażmy, że jest w nas Solidarność, dobroć i współczucie w trudnych momentach życia. Dobro wraca.

LINK DO ZRZUTKI – KLIKNIJ 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

1 + 14 =