Polska nie kupi śmigłowców Caracal od Francuzów. Rząd zerwał negocjacje

paź 5, 2016 | Aktualnosci

Polska zerwała negocjacje z francusko-niemieckim koncernem Airbus Helicopters, od którego miała kupić wielozadaniowe śmigłowce Caracal dla naszej armii. Jako powód podano rozbieżności w stanowiskach negocjacyjnych.
“Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej z Airbus Helicopters związanej z kontraktem na zakup śmigłowców wielozadaniowych Caracal dla polskiej armii. Kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego.” – taką informację zawiera komunikat, do którego dotarło Radio ZET.

Kontrakt na zakup śmigłowców wart był 13,5 mld złotych.

Negocjacje umowy offsetowej trwały od 30 września 2015 roku, po wygraniu przetargu przez Airbus Helicopters.

Źródło: Radio ZET

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

10 + 5 =