Podwyżek nie będzie

lis 23, 2022 | Aktualnosci

Na stole leżała realna podwyżka dla 230 osób, po jakieś 200 złotych miesięcznie.

Podwyżka zapisana do  Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy – czyli taka:  co to jej nikt nigdy nie zabierze.

W perspektywie były kolejne grupy zawodowe, oraz wpisanie waloryzacji dodatków.

Renata Wyskwar – ZZIiT , Anna Czarnecka – Kadra , Mirosław Pomorski – OPZZ , Andrzej Smętek – Jedność,  Krzysztof Bohdan ZZPRC , Artur Salasa SZZ Puławy , Paweł Mazurek – chyba Solidność Tarkowskiego w piśmie które miało dać im alibi do niepodpisania porozumienia, a skierowanym do Zarządu nazwali Zarząd (zgodnie z książkową definicją):  debilami, imbecylami, głupkami, niedoukami, tępakami, prymitywami, etc.,  wcześniej nazywali ich barbarzyńcami. Pod wpisem na stronie ZZPRC są epitety dotyczące Zarządu: kur…, prostytutki.

Czy po takim piśmie i wpisach Zarząd spotka się z nimi na sali negocjacji, czy sali rozpraw?  – to nie nasza sprawa.

Jedno jest pewne trudno będzie kiedykolwiek po takim piśmie powtórzyć takie porozumienie i rozmawiać o podwyżkach. Ale im przecież nie chodzi o to żeby załatwiać podwyżki (blokada 2500 w 2021 jest najlepszym dowodem), im chodzi o to żeby występować na bilbordach.

Całe szczęcie, że NSZZ Solidarność wynegocjowała podwyżki od stycznia – bo kto wie kiedy byśmy powąchali jakieś pieniądze.

PS. Pan Wręga widać sądu unika, bo się nie podpisał.

Targowica brnie w konflikt z Zarządem żeby wypromować polityczną karierę Wonga – ale czemu kosztem Załogi?

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

3 + 1 =