Po wycieczce do Sandomierza i Kurozwęk- wrażenia

cze 16, 2014 | Aktualnosci

14 czerwca odbyła się wycieczka do Sandomierza i Kurozwęk, której organizatorem była nasza Komisja. Każdy z uczestników z niepokojem patrzył w niebo, bowiem aura w tym dniu była niezbyt przyjazna a, na niebie zamiast słońca gościły chmury z których od czasu do czasu padało. Sandomierz przywitał Nas deszczem, jednak im dłużej gościliśmy w tym pięknym mieście tym bardziej niebo przecierało się i na niebie pojawiło się słońce. Zwiedzaliśmy – Bazylika Katedralna – Brama Opatowska Podziemna Trasa Turystyczna , – Kościół św. Jakuba .
Po długim zwiedzaniu i zjedzeniu obiadu udaliśmy się do Kurozwęk, gdzie znajduje się piękny Pałac a także jedna z nielicznych hodowli bizonów w Polsce. Oczywiście skorzystaliśmy z okazji zwiedzenia wszystkich atrakcji a całość zakończyło safari pomiędzy bizonami, gdzie z odległości kilku metrów mogliśmy w naturalnym otoczeniu obejrzeć życie tych zwierząt.

 

 

 

 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

4 + 4 =