Po spotkaniu na Pakowni Saletry

cze 22, 2012 | Z zakładu

W dniu 21.06.2012 r. odbyło się na przełomie zmiany I i II zmiany zebranie załogi Pakowni Saletry, przedstawicieli Zarządu, kierownictwa Pakowni oraz Związków Zawodowych działających w firmie. gdzie zmierza się do likwidacji akordu. Załoga jest zaniepokojona tym stanem rzeczy, gdyż będą musieli wykonywać tę samą pracę za niższe wynagrodzenie o około 1 tys. złotych.

Mówi się, że została wprowadzona automatyzacja i to się zgadza. Zamiast jednego big-bags przyczepianego do haka są przyczepiane dwa przy czym sypanie produktu do big-bags wymaga nadludzkiej siły ( czynności te wykonują kobiety) i za tak bardzo wysiłkową pracę chce się obniżyć wynagrodzenie. Pomysłodawcy powinni bardzo mocno zastanowić się a może ze dwa dni popracować na pakowni Saletry.

Jako pierwsi wraz ze Związkiem Pracowników ZA zauważyliśmy problem, rozpoczęliśmy rozmowy z Zarządem, w toku dyskusji z pracodawcą i pracownikami jest nadzieja, że problem będzie rozwiązany, najważniejsze jest aby rozmawiać, rozmawiać i rozmawiać a nie wymachiwać szabelką i szantażować.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

5 + 11 =