Pikieta przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego

lip 19, 2012 | Z miasta

23 lipca w Puławach z inicjatywy Regionu Środkowschodniego NSZZ Solidarność obędzie się pikieta pod biurem Posła na Sejm RP Włodzimierza Karpińskiego. Będzie ona dotyczyła podniesienia wieku emerytalnego do 67 roku życia.
Zbiórka wszystkich uczestników w poniedziałek 23 lipca o 9:00 pod Urzędem Miasta Puławy. Potem całą grupą udamy się pod biuro Pana Posła na ulicę 6 Sierpnia.
Wszystkich chcących wyrazić niezadowolenie z podniesienia wieku emerytalnego zapraszamy w poniedziałek o 9:00 pod Urząd Miasta.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

14 + 1 =