Nowy członek Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych ,,Puławy"

mar 8, 2016 | Aktualnosci

Na podstawie statutowych uprawnień, minister skarbu powołał do składu rady nadzorczej chemicznej spółki Janusza Cendrowskiego.

Nowy członek rady to absolwent Politechniki Wrocławskiej. Jest magistrem, inżynierem. Ma doświadczenie w zarządzaniu. W przeszłości Janusz Cendrowski był m.in. prezesem KGHM Metale, prezesem Pol-Miedź Trans, był również członkiem rady nadzorczej KGHM.

Powołanie członka rady bez głosowania na walnym jest możliwe, gdy spółka w swoim statucie ma zapisany odpowiedni tryb. Tak też jest w przypadku Puław. Swojego człowiek bezpośrednio do rady nadzorczej może powołać minister skarbu.

Większych personalnych zmian w radzie można się jednak spodziewać 24 marca. Wówczas zaplanowano walne spółki. Najpewniej to dalszy ciąg przetasowań w kierownictwie największego polskiego koncernu chemicznego. Niedawno doszło do zmian w zarządzie Grupy Azoty (właściciel ZA Puławy). Z funkcji prezesa spółki odwołany został Paweł Jarczewski. Nowym szefem spółki został Mariusz Bober. Oprócz Jarczewskiego ze składu zarządu spółki odwołani zostali również wiceprezes Krzysztof Jałosiński, wiceprezes Marek Kapłucha  i wiceprezes Marian Rybak.

Już te zmiany sugerowały, że dojdzie do kolejnych. Zresztą w środę 24 lutego Marek Kapłucha złożył rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej Zakładów Azotowych Puławy, co oznaczało powstanie wakatu.

Czego należy się spodziewać teraz? Walne dokona zmian w radzie nadzorczej spółki. Najpewniej, obok obsadzenia wakatu, dojdzie do przetasowań w samej radzie. Wszystkie decyzje zależą od zarządu (prezesa) Grupy Azoty, ona bowiem kontroluje 95,98 proc. akcji Puław.

Źródło. wnp.pl

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

15 + 3 =