Nie mój cyrk nie moje małpy – heepenning Solidarności w Lublinie

wrz 25, 2012 | Z kraju, Ze Związku

Nie mój cyrk nie moje małpy pod takim hasłem odbył się wczoraj 24 września w Lublinie protest NSZZ Solidarność przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego a także umowom śmieciowym.

Protest odbył się w konwencji występów cyrkowych. Udział brali “Treser Pinokio – Kłamczuszek”- symbolizujący premiera Donalda Tuska, Małpa z Brzytwą niestety z Lubelskim Rodowodem ( Janusz Palikot), czy Małpa bez brzytwy robiąca każdemu dobrze ( Waldemar Pawlak). Nie zabrakło także klaunów, czekających na rozkazy swojego tresa karmionych wieloma fruktami władzy w postaci intratnych stanowisk czy innych przywilejów. Nad wszystkim czuwał Nadzorca Gajowy czyli prezydent Bronisław Komorowski.

Całość przedstawienia zakończyła się na Placu Litewskim , gdzie  nastąpił jesienny odlot Pinokia. Na widowni cyrku zauważyć dało się między innymi Związkowców z Zakładów Azotowych Puławy, kopalni Bogdanka czy przedstawicieli lubelskich zakładów pracy. Nie zabrakło także przedstawiciela Komisji Krajowej Tadeusza Majchrowicza.

Co ważne akcja została zauważona przez mieszkańców Lublina, którzy ochoczo przystawali i jak to w cyrku brawami nagradzali aktorów za udane występy.

Relacja foto z cyrku

 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

10 + 11 =