Na Węgrzech zakaz handlu w niedzielę doprowadził do wzrostu zatrudnienia

sie 25, 2016 | Aktualnosci

  Złożenie podpisów to dopiero początek prac. Jesteśmy otwarci na dyskusję – mówił na antenie radiowej Jedynki Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. W audycji uczestniczył również Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Projekt zakłada, że niektóre sklepy będą mogły prowadzić działalność w niedzielę. To będą przede wszystkim placówki o małej powierzchni, prowadzone przez samych przedsiębiorców, a także te, które są niezbędne, jak chociażby stacje benzynowe czy drobny handel wyjaśniał rzecznik NSZZ “Solidarność”. Lewandowski przywołał również efekty podobnej reformy w innych krajach. Na Węgrzech np. zakaz handlu w niedzielę doprowadził do wzrostu zatrudnienia i obrotów dodał.

Źródło. solidarnosc.org.pl

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

4 + 4 =