MSP sprzeda 12 % akcji Tarnowa??

kwi 10, 2013 | Aktualnosci

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zgodnie z prawem musi do 24 kwietnia albo sprzedać pakiet 12 procent akcji Grupy Azoty SA i zejść do 33 procent w akcjonariacie albo dokupić akcji spółki. Wybrało tę pierwszą opcję, poinformowały Reutera trzy niezależne źródła

Pakiet dokładnie 12,13 procent akcji spółki z Tarnowa, który ma być wystawiony na sprzedaż, jest warty według obecnej wyceny giełdowej spółki 0,7 miliarda złotych.

“W ciągu dwóch tygodni taka transakcja będzie przeprowadzona w formie budowy przyspieszonej księgi popytu” – poinformowało źródło rynkowe.

Dwa inne źródła rynkowe również udzieliły takiej informacji.

Skarb państwa zwiększył zaangażowanie w Grupie Azoty (do niedawna Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach) powyżej 33 procent w wyniku fuzji zakładów z Tarnowa z inną kontrolowaną przez rząd spółką Zakładami Azotowymi Puławy .

Obecnie skarb państwa posiada 45,13 procent akcji firmy z Tarnowa. Wzrost zaangażowania powyżej 33 procent nastąpił (po rozliczeniu pierwszego etapu fuzji) 24 stycznia tego roku.

Ustawa o ofercie publicznej mówi, że w wypadku takiego zwiększenia udziału, w ciągu trzech miesięcy albo należy sprzedać akcje i obniżyć zaangażowanie do 33 procent akcji albo dokupić akcje do poziomu 66 procent w kapitale.

Termin na wykonanie jednej z tych operacji mija dokładnie za dwa tygodnie – 24 kwietnia.

MSP komentarza nie miało.

 

Źródło. Parkiet

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

11 + 15 =