Królowie są nadzy

paź 12, 2022 | Aktualnosci

Obajtek kupuje LOTOS, Obajtek kupuje PGNiG, PGE walczy z cenami prądu, kopalnie walczą o zwiększone wydobycie, a co robią statyści z Tarnowa?

Miało być tak pięknie, a jest jak zwykle – po tarnowsku.  Miała być synergia, a jest tragedia. Miała być konsolidacja, a jest kompromitacja.  Co robią mędrcy z Tarnowa, może czekają na zakończenie wojny, albo na  odkrycie polskich złóż gazu? Trudno zgadnąć. Jedno jest pewne, na horyzoncie nie widać wznowienia pełnej produkcji.

Chwilowo przejadamy zyski, a orkiestra gra coraz głośniej zupełnie jak na Titanicu.  Trudno się dziwić premie przytulone, to i po co się pocić – jak przyciśnie bieda to najwyżej wezmą  dywidendę z Puław i będzie na kolejne nagrody. Mieliśmy mieć korzyści ze wspólnego kupowania gazu, a tymczasem – wspólnie idziemy na dno.

Dojenie Puław musi się skończyć, tak jak oddawanie puławskiego  rynku innym spółkom, żerowanie na nas przez handlarzy ruskimi (i nie tylko)  nawozami. Gdyby nie: dojenie, żerowanie, remonty instalacji w zimie, brak reakcji na obniżanie opłacalności niektórych produktów,  to granica opłacalności produkcji byłaby u nas  w zupełnie innym miejscu np. przy 200 euro i dalej byśmy pracowali.

Takie problemy prezentowaliśmy politykom na spotkaniu z Panem Premierem Jarosławem Kaczyńskim na które dostaliśmy specjalne zaproszenie. Nie my jedziemy do Warszawy, ale Warszawa do nas.

Targowica i Wonga stali pod płotem, bo nikt ich nie zaprosił – no bo po co zapraszać kogoś kto kojarzy się z żółtym stoliczkiem i bieganiem z taczką? To żenujący widok. Choć z drugiej strony stali tam gdzie ich miejsce:  razem z działaczami Platformy, PSL, starymi dziadami z SB – czyli tymi którzy sprzedali nas do Tarnowa.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

13 + 14 =