Konkurs bez nagród

paź 25, 2023 | Aktualnosci

No może nie bez nagród, nagrodą będzie uaktywnienie synapsów w głowie 😊 . Bo zawsze jest nadzieja, że lepiej być mądrym przed szkodą, niż po szkodzie.

Pan Wręga rozpoczyna kampanię wyborczą do Rady Nadzorczej w swoim stylu: tajemne siły którymi tylko on potrafi zawiadywać, “tajemne informacje” z “pewnego źródła”, “pewne kontakty z ważnymi ludźmi” których nikt nie potrafi zweryfikować. Oczywiście są też wątki obyczajowe, finansowe i skandale. Na zasadzie starej ubeckiej metody rzuć błotem – może coś przylegnie.  Dużo łatwiej jest mówić o tym wszystkim niż o swoich problemach finansowych w swoim związku, czy o tym że samemu przez  kilka lat brało się zawyżone pobory, czy o swoim udziale w zamykaniu Kapro i Melaminy.

Dziś jednak kolejny raz wyszło szydło z worka:

Pan Kosiniak Kamysz w Tarnowie o godzinie 13.01 (data publikacji tekstu) ogłasza wszem i wobec:

– Tu, w okręgu tarnowskim, mówiliśmy o różnych inwestycjach, jak trzeci zjazd z autostrady, postawienie na spalarnię śmieci czy rozwój szkolnictwa wyższego i Akademii Tarnowskiej. Ale wspominaliśmy też o dekoncentracji administracji i przenoszenia jednostek administracji publicznej do dawnych miast wojewódzkich. Tarnów wymaga ożywienia, Tarnów wymaga wielkiego wsparcia i utrzymania pozycji związanej z gospodarką, jaką choćby mają Grupa Azoty. Te wszystkie rozważania, które Orlen prowadził o przejmowaniu części Azotów w Puławach, są oczywiście niedopuszczalne. Nie może być tak, że Orlen będzie przejmował kolejne spółki Skarbu Państwa i ‘wyjaławiał’ naszą lokalną gospodarkę. KLIKNIJ na cały tekst 

A Pan Wręga tego samego dnia o 13.58 pisze;

Kto kłamie Kamysz, czy Wręga? Jeśli takie fakty nie obudzą głów Pracowników Grupy Azoty Puławy – to co obudzi? Co ma się wydarzyć?

Mamy dziś jeszcze szansę na walkę o wyjście z Grupy i połącznie z Orlenem, lub uzyskanie alternatywnej oferty. Potrzeba tylko jedności i determinacji oraz odrzucenia demagogii i kłamstw.

Dlatego kolejny raz apelujemy o udział w referendum – które ma pokazać jaka jest wola Załogi – jeśli będziemy bierni lub podatni na manipulacje to przegramy.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

11 + 11 =