Jeden głos Branży Chemicznej

kwi 12, 2024 | Aktualnosci

Przedstawiciele naszej Komisji Zakładowej uczestniczyli w obradach Sekcji i Sekretariatu Chemicznego – które zrzeszają większość przedsiębiorstw tej branży. Tematyką obrad była bieżąca sytuacja oraz to co ma się dziać w najbliższej przyszłości. Większość problemów naszego sektora gospodarki  bierze się z szaleństwa Zielonego Ładu – wiec zrozumiałe, że budzi on nasz sprzeciw – czego damy wyraz 10 maja – na manifestacji w Warszawie.

Oczywiście rozmawialiśmy też o sytuacji w Grupie Azoty. Widzimy chęć „umycia rąk” przez ministerstwo – co jest szokujące bo od tego rodzaju odpowiedzialności uciec się nie da – jak zamkniemy oczy to wcale nie oznacza że pociąg z naprzeciwka przestanie jechać. Uważamy, że najważniejszy jest dialog, ale do dialogu potrzebny jest merytoryczny partner. Jeśli dialogu nie ma to wtedy budzą się demony oszołomstawa. Po raz kolejny podkreśliliśmy wartość porozumienia jakie zostało podpisane pomiędzy NSZZ Solidarność w Grupie Azoty.

W rozwiązanie problemu Grupy Azoty ma się zaangażować Komisja Krajowa ale też IndustriALL – Europejski Związek Zawodowy

 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

7 + 6 =