Jasne i WSPÓLNE stanowisko Związków Zawodowych w sprawie ZUZP

wrz 5, 2024 | inne

Związki zawodowe będące stroną ZUZP we wspólnym stanowisku odpowiedziały na zamiar wypowiedzenia ZUZP.

Nasza opinia jest jasna: odpowiedzialność za ewentualne wypowiedzenie układu jest jednoznacznie po stornie zarządu, a mało tego efekty tego działania będą naszemu przedsiębiorstwu tylko szkodzić.

Związkowcy byli i są skłonni do zawarcia porozumienia (na które jeszcze jest czas). Jednak takie porozumienie musi być oparte na rzetelnych danych, uczciwym dialogu w dobrej wierze  i nade wszystko o dobro przedsiębiorstwa i Załogi, nie może sprowadzać się jedynie do chęci kopania związków zawodnych.