Im gorzej, tym lepiej ? Serio, o to chodzi?

wrz 7, 2022 | Aktualnosci

Krajowy Plan Odbudowy to program, dzięki któremu Polska mogłaby przejść przez kryzys suchą nogą. Nasza gospodarka była jedną z silniejszych w Europie – co niestety nie znajdowało odzwierciedlenia w pozycji politycznej. W Polakach drzemią ogromne pokłady zdrowego rozsądku i zaradności, dzięki czemu radzimy sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Czasy komuny są tego najlepszym dowodem. Pieniądze z KPO posłużyłyby do rozwoju gospodarki i „ucieczki do przodu”. Niestety Platforma, Lewica i PSL donoszą na nasz kraj do lewackich elit w Brukseli i blokują pieniądze tylko po to, żeby doprowadzić ludzi do rozpaczy i konstatacji, że musi się zmienić władza, a wtedy pieniądze popłyną szerokim strumieniem.

Jak bardzo są zaprzedani antypolskiej działalności świadczy to, jak zachowują się w sprawie reparacji. Nawet mało rozgarnięty obywatel wie, że jest tylko jeden sposób, żeby takich reparacji nie dostać – trzeba nie wystąpić o nie. W każdym innym przypadku jest jakaś szansa – może mała, ale jest!

Dziś, gdy nie widać na horyzoncie szans na wznowienie u nas produkcji, do tych sprzedawczyków udaje się w uroczystej procesji nasza zakładowa menażeria.

Kim trzeba być, żeby w tak trudnej chwili najpierw zapraszać jakiegoś posła lewicy po to, aby żądać uruchomienia produkcji niezależnie od cen gazu, a potem zapraszać ludzi z formacji szkodzących Polsce, żeby ratowali nasze Zakłady Azotowe. Czy już nikt nie pamięta, że to Platforma i PSL sprzedali nas jak bydło do Tarnowa? Czy ci sami ludzie teraz mają nas ratować?

Prosiłem o rozsądek i jedność, niezależnie od poglądów i barw. Myślałem, że są gdzieś granice aberracji i absurdu, ale okazuje się, że nie ma. Ci ludzie za swoje dolce wita (np. dostawanie kasy za 1200, a nie 600 członków) gotowi są sprzedać wszystkich. Nie liczą się dla nich ludzie, którzy za chwilę mogą nie otrzymywać wypłaty – ważne jest, żeby ich koryto było pełne. Ohydne to i odrażające.

Sławomir Kamiński – wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność przy GA ZAP SA

PS. Pani Poseł Marta Wcisło nie wyraziła zgody na publikację swojego wizerunku. Mimo że  zdjęcia pochodzą z jej profilu :  FB KLIKNIJ

Pani Poseł Wcisło wydała oświadczenie (poniżej) – odniesiemy się do niego w wolnym czasie – bo warto :).