Członek ZZPRC odpowiedzialny za Strategię

sty 28, 2022 | Aktualnosci

Sytuacja robi się coraz ciekawsza i coraz bardziej klarowna. Okazuje się że Strategia nie była tajna, a za jej powstanie odpowiada Członek ZZRC – który jest Członkiem Zarządu GA ZAP z wyboru Załogi. A teraz gdy obszar ten został przejęty przez innego Członka Zarządu i tajemnicy o  Strategii nie dało się utrzymać – trzeba było zrobić cyrk.

Przypomina to działanie tego przygłupiego strażaka którzy sam podpalał a później gasił. Morał tej historii był taki że jak się to wydało to mądrzy mieszkańcy wsi – wzięli sprawy w swoje ręce.

Poniżej nasze pismo i odpowiedź Zarządu w sprawie Strategii – więcej po wtorkowym spotkaniu z Zarządem. Mamy sporo ciekawych pytań i liczymy na ciekawe odpowiedzi.

Niestety trzeba przyznać że ZZPRC jest konsekwentne i zdeterminowane w realizacji swojej Strategii z lipca 2012 roku i gdyby w 2021 nie rozlało się mleko – to doprowadziliby sprawę do końca.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

4 + 5 =