Co trzecia firma łamie prawa pracownika

sie 19, 2014 | Aktualnosci

Ankietowani pracownicy twierdzą, że przedsiębiorcy najczęściej nie płacą za nadgodziny i łamią przepisy BHP, informuje ?Rzeczpospolita?.

Z najnowszego barometru pracy opublikowanego przez Work Service wynika, że aż 36% pracowników zauważa łamanie prawa w swoich firmach.

Najczęstsze patologie w pracy to: nie płacenie pracownikom za nadgodziny (16%), nie przestrzeganie przepisów BHP (14%) i praca na czarno (8%). Najmniejszy problem stanowią opóźniania wypłat wynagrodzenia. 5 proc. firm spóźnia się z wypłatą dłużej niż dwa tygodnie, podaje ?Rzeczpospolita?.

W ubiegłym roku do Państwowej Inspekcji Pracy wpłynęła 44,1 tys. skarg na pracodawców. PIP uznał ponad 70 proc. za zasadne.

Źródło. Solidarność org.pl

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

15 + 4 =