Chemia- Puławy złożyła kontrofertę

cze 24, 2012 | Z zakładu

Po kilku dniach od wezwania publicznego na sprzedaż akcji Zakładów Azotowych ?Puławy” przez firmę Synthos, odpowiedzieli pracownicy. W piątek spółka pracownicza Chemia-Puławy złożyła kontrofertę na zakup wszystkich akcji należących do Skarbu Państwa.

?W związku z ogłoszeniem przez firmę Synthos SA wezwania na zakup 100% akcji Zakładów Azotowych ?Puławy” SA, zarząd Spółki Pracowniczej ?Chemia-Puławy” Sp. z o.o. składa wstępną ofertę Ministerstwu Skarbu Państwa w sprawie zbycia wszystkich akcji będących w posiadaniu Skarbu Państwa.

Oferowana cena za akcje przewyższać będzie 105 PLN za akcję. Ostateczna wartość jednostkowa oferty zostanie określona po uzgodnieniu sposobu płatności oraz ogłoszeniu wyników finansowych po zakończeniu roku obrotowego 2011/2012 w Zakładach Azotowych ?Puławy” SA.” ? czytamy w komunikacie prasowym.

Przypomnijmy, że Synthos w wezwaniu publicznym ogłosił, że akcje będzie skupować najpierw po 102,50 zł, a potem po 98,77 zł. Zapisy na sprzedaż akcji ruszą 9 lipca, a zakończą się 7 sierpnia.

Źródło. mmmpulawy.pl

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

14 + 2 =