Byliśmy przy grobie błogosławionego księdza Jerzego

lis 27, 2013 | Aktualnosci

W dniach 24-27 listopada przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki odbyła się warta Sekretariatu Przemysłu Chemicznego. W ramach niej we wtorek 26 listopada wartę przy grobie błogosławionego sługi Bożego pełnili członkowie Komisji Koła Emerytów Henryk Pacek i Stanisław Wiejak a także przedstawiciel młodszego pokolenia Piotr Szymański. Grupa z Puław pod grobem ks. Popiełuszki trwała od 11 do 16. Mimo zimna nikt nie narzekał, bowiem każdy z uczestników wiedział, że uczestniczy w bardzo niezwykłej służbie i oddaje hołd wielkiemu człowiekowi jakim był błogosławiony ksiądz Jerzy.
Warcie towarzyszył przewodniczący Sekretariatu Przemysłu Chemicznego Mirosław Miara, który osobiście zadbał aby nikomu nie brakowało ciepłej herbaty i kawy i sam witał przybywające do kościoła św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu grupy

warta

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

14 + 1 =