Akcja zbierania podpisów trwa dalej

lip 9, 2012 | Ze Związku

Nadal trwa akcja zbierania podpisów przeciwko sprzedaży Zakładów Azotowych przez Skarb Państwa. Wczoraj przedstawiciele Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność działającej przy Zakładach Azotowych w Puławach udali się między innymi do Gołębia aby tam podczas organizowanego przez KS Hetman Gołąb festynu zbierać podpisy i przedstawiać ludziom zagrożenie, związane z prywatyzacją Naszych Zakładów. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, zebrano kilkaset podpisów za co bardzo dziękujemy.

Obok zbiórki w Gołębiu inni przedstawiciele i sympatycy Naszego Związku kontynuowali akcję pod kościołami. Zbiórka trwała między innymi w kościele w Górze Puławskiej , Kościele Garnizonowym w Puławach czy parafii pod wezwaniem św. Rodziny na popularnym puławskim osiedlu Niwa. Za wszystkie podpisy serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że na wszystkie listy z poparciem naszej akcji czekamy do 10 lipca.

Więcej zdjęć w naszej galerii. Zapraszamy

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

9 + 8 =