Czy na Zakładach może być SMR, czyli Small Modular Reactor?

paź 2, 2023 | Aktualnosci

Minister Artur Soboń twierdzi że tak. Wystąpił do ORLEN Synthos Green Energy z zapytaniem: gdzie na Lubelszczyźnie jest najlepsze miejsce dla tego typu inwestycji. Odpowiedź jest jednoznaczna: w Puławach i nigdzie indziej. Że na Lubelszczyźnie ma być SMR wiedzą wszyscy – czy powinien być w Puławach – zdaniem NSZZ : tak. Co to dla nas znaczy? Ot choćby 700 miejsc pracy na jakieś 60 lat. Warto o to walczyć? Warto! Trzeba determinacji zarządu i wsparcia polityków – do roboty wiara.
Wystarczyło, że NSZZ Solidarność – dała znak do wyjścia z Grupy w Tarnowie , wystarczyło, że pojawiła się propozycja Orlenu przejęcia nas i posypały się propozycje.
Szkoda byłoby zmarnować taką szansę, dlatego apelujemy o udział w Referendum i wsparcie wyjścia z Grupy Tarnów. Trzeba iść za ciosem.