Rzecz ważna i mądra

gru 11, 2022 | Aktualnosci

Fundacja Nasza Solidarność jest organizatorem I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki – Patrona NSZZ Solidarność”. Dla laureatów ufundowaliśmy nagrody finansowe (pierwsze miejsca to 500 PLN) – teraz chcemy pójść krok dalej i zrealizować dwa dodatkowe cele.

Pierwszy to promocja talentów literackich, ale także wzbudzenie w młodych ludziach, ich rodzicach i nauczycielach świadomości, że szlifowanie talentów należy zacząć jak najwcześniej. Chcemy pokazać, że talent, kreatywność, pracowitość może prowadzić do sukcesu.

Pragniemy wydać 1000 egzemplarzy książki. Część z nich będzie przekazana twórcom, by w lokalnym środowisku mogli promować swoją twórczość.

Przed kolejną rocznicą śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki planujemy ogólnomiejski wieczór literacki, podczas którego lokalni przedstawiciele kultury będą interpretować utwory naszych młodych artystów i wówczas część książek zostanie rozdanych w ramach promocji. Pozostałe będą przekazywane do muzeum Księdza Jerzego, lokalnych bibliotek oraz wręczane jako prezenty (oczywiście w pierwszej kolejności rodzinie Księdza).

Drugim celem jest popularyzowanie życia i dzieła Księdza Jerzego Popiełuszki. Jego formacja i transformacja jako człowieka i kapłana była czymś zarówno cudownym, jak i tajemniczym. Fakt, że w tak krótkim czasie ze skromnego księdza stał się jednym z najbardziej charyzmatycznych kapłanów, jest czymś fascynującym. Ten człowiek mówiący proste prawdy stał się zagrożeniem dla całego systemu komunistycznego do tego stopnia, że na najwyższych szczeblach władzy zapadła decyzja o jego zabójstwie.

Chcesz wesprzeć naszą akcję? KLIKNIJ