Są podwyżki – Zmianowi zdradzeni

mar 4, 2022 | Aktualnosci

Porozumienie płacowe zostało podpisane. Podwyżki 5.6% wchodzą od stycznia. Dodatek zmianowy będzie podwyższony o 50 złotych. Niestety ZZPRC wolał podpisać niekorzystne dla Pracowników zmianowych porozumienie (każdy pracownik zmianowy będzie w „plecy” prawie 100 złotych miesięcznie) niż razem z NSZZ Solidarność zmienić zapisy porozumienia i żądać wypłaty zmianowego zgodnego z ZUZP.

Analiza ile i dlaczego wszyscy pracownicy ZAP, a nie tylko Zmianowi będą zarabiać mniej – dzięki działaniom liderów ZZPRC (razem z porównaniem zapisów i analizą prawną ) będzie opublikowana w najbliższym czasie. Wyjaśnimy też czemu urojony spór zbiorowy ZZPRC o 2500 nigdy nie zakończy się sukcesem.