15- Akcja Pomocy Polacy Rodakom

lis 5, 2014 | Aktualnosci

Od tygodnia trwa nasza Akcja Pomocy Polacy Rodakom.  Powolutku nabieramy rozpędu co widać na zdjęciach. Jednak liczymy na znacznie znacznie więcej.
IMG_4292

Zbieramy:
? słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo ? mięsne, makaron,
cukier, kasza, ryż, mleko w proszku itp.
? książki z polską literaturą piękną, oraz małe zabawki ? przytulanki.
Nie prowadzimy zbiórki odzieży i butów.
Akcji patronuje Stanisław Gogacz Senator RP, a także Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność przy Zakładach Azotowych Puławy S.A.
Wszelkie dary będziemy zbierać w biurze Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność w dniach 27.10-7.12.2014 w godzinach 7:00-15:00. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

9 + 7 =