Zaproszenie na obchody Święta Niepodegłości

lis 7, 2013 | Aktualnosci

Dzień 11 listopada to w historii Polski dzień szczególny – po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność – dla naszej Ojczyzny oznaczało to nową przyszłość i możliwość rozwoju.

Tegoroczne obchody święta narodowego w Puławach rozpoczną się 11 listopada o godz. 9.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Józefa na Włostowicach. Następnie odbędą się uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości usytuowanym obok kościoła. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych uroczystościach wszystkich mieszkańców a szczególne zaproszenie kierujemy do organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, zakładów pracy, młodzieży i grona pedagogicznego placówek oświatowych.

Źródło. Urząd Miasta Puławy