Umowa i poparcie dla Andrzeja Dudy

maj 5, 2015 | Z kraju

Dzisiaj Piotr Duda w imieniu Komisji Krajowej NSZZ ?Solidarność? podpisał z kandydatem na Prezydenta RP Andrzejem Dudą ?Umowę programową? oraz oficjalnie udzielił mu poparcia.

– Wybory prezydenckie to wybory obywatelskie, a nie partyjne. ?Solidarność? w ostatnich latach wskazywała kandydata, którego Związek popierał, ale dzisiejsze spotkanie jest historyczne. Po raz pierwszy podpisaliśmy ?Umowę programową? z kandydatem na prezydenta ? tłumaczył podczas konferencji prasowej, przewodniczący KK NSZZ ?Solidarność?.

– Umowa jest zgodna z naszymi postulatami, jest polityczną gwarancją, że prezydent Andrzej Duda będzie dbał o nasze postulaty – mówił. – Mogę powiedzieć już teraz do wszystkich członków związku oraz wszystkich pracowników: głosujcie na Dudę! Oczywiście Andrzeja Dudę… Niezależnie od tego jak skończą się te wybory (a mam głęboką nadzieję, że je wygramy), zyskałeś coś, czego nie można kupić: zaufanie obywateli i członków “Solidarności”. Mam nadzieję, że wygrasz te wybory! ? odniósł się do Andrzeja Dudy przewodniczący.

Kandydat na Prezydenta RP, Andrzej Duda, podziękował ?Solidarności? za poparcie.

– ?Godne życie w bezpiecznej Polsce? to nie tylko hasło, ale wizja. Gospodarka, podatki powinny sprzyjać obywatelom, a tak się nie dzieje. Jako Prezydent RP chciałabym stać na straży dialogu społecznego i być jego patronem. Wierzę, że dialog jest możliwy i, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zacząć wspólnie go realizować ? mówił Andrzej Duda.

Umowa zobowiązuje kandydata m.in. do działań na rzecz obniżenia wieku emerytalnego oraz korzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy.

Andrzej Duda i Piotr Duda złożyli wspólnie kwiaty przy grobie patrona NSZZ ?Solidarność? bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Następnie o godz. 13.00 rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej.