Tonący brzydko się chwyta – kosztem Załogi

mar 17, 2021 | Aktualnosci

Niestety sygnatariusze i autorzy pisma o nagrodę świąteczną nie przyszli do NSZZ po podpis, nawet nie poinformowali, że je składają. I tylko dlatego naszej pieczątki tam nie ma. Jak nisko trzeba upaść i jak bardzo trzeba nie szanować Załogi, żeby tak brudno grać? Dla podtrzymania swojej pozycji posuwać się do takiej manipulacji? I to kosztem Załogi, wykorzystując do tego czas Świąt Wielkanocnych – to szczególnie ohydne. Jednym zdaniem w całym wniosku nie chodziło o Załogę ani o nagrodę, ale o deprecjonowanie NSZZ – brzydko się bawicie, oj brzydko.

Gdy dowiedzieliśmy się, że takie pismo poszło, oczywiście podjęliśmy natychmiastowe rozmowy i poinformowaliśmy Zarząd, że popieramy ten wniosek.

Biorąc to wszystko pod uwagę, poniższa deklaracja nabiera szczególnej wagi.

NSZZ jest związkiem profesjonalnym, nie zajmujemy się szczuciem, szerzeniem kłamstw i plotek, a rozwiązywaniem realnych problemów. Dlatego zapraszamy wszystkie organizacje związkowe na spotkanie, którego celem jest wynegocjowanie wspólnego stanowiska dotyczącego podwyżek w naszym zakładzie (termin w oficjalnym zaproszeniu). Jest to zgodne z wolą Załogi wyrażoną w naszej ankiecie.

Nie żądamy przeprosin za język nienawiści, jaki wylewa się pod naszym adresem z forów internetowych – rozumiemy, że nie wszyscy potrafią funkcjonować poza chlewikiem i muszą się w ten sposób dowartościować, podobnie jak dwupieczątkowcy muszą podbudować swoje ego.

Nasz jedyny warunek jest oczywisty, bardzo prosty i niepodlegający negocjacji: Sławomir Wręga i ZZPRC muszą oficjalnie uznać wybory do RN za przeprowadzone uczciwie, uznać ich wynik i zrezygnować z odwołania naszego przedstawiciela w niej. Tylko tyle, na oficjalną informację czekamy do 23.03.2021.

Prezydium KM NSZZ „Solidarność” przy GA ZAP SA