To już 32 lata i co dalej???

lip 23, 2012 | MEDIA, Ze Związku

Rocznica Lubelskiego Lipca zgromadziła setki weteranów tamtych wydarzeń. Przy dworcu głównym PKP w Lublinie kilkadziesiąt sztandarów Solidarności kolejarskiej, był także i nasz sztandar Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność ZA Puławy. Byliśmy, bo o tym miejscu trzeba szczególnie pamiętać, bowiem brać kolejarska 32 lata temu zatrzymała cały kraj Tu przyspawano lokomotywę do szyn kolejowych, tu był pokazany kierunek olbrzymiej lokomotywy, której na imię Polska. Wydarzenia te pamiętają wszyscy. Było to podkreślane przez wszystkich mówców tego spotkania. Obyło się ono 22 lipca a brali w niej udział parlamentarzyści RP poseł Jarosław Żaczek, senator Stanisław Gogacz, był euro deputowany Zbigniew Ziobro i był najważniejszy z braci kolejarskiej Czesław Niezgoda, który niczym Kopernik wstrzymał kolej a ruszył ludźmi. W swoim wystąpieniu przypomniał tamten czas, mówił o wartościach chrześcijańskich o miłości człowieka do ojczyzny o tym jak zostaliśmy oszukani przez ludzi, którzy pod płaszczykiem Solidarności porobili kariery – a nas oszukali, zostawili na pastwę losu na poniewierkę, abyśmy sami szukali pracy, chleba i ojczyzny.

Zdjęcia z Obchodów w naszej Galerii. Zapraszamy