Tarnów ogłasza wezwanie na 16,3 proc. akcji ZA Puławy

lut 20, 2013 | Z kraju

ZA Tarnów wzywa do sprzedaży 3.114.891 akcji ZA Puławy, dających 16,3 proc. głosów na jej WZ, po 132,6 zł za akcję – podał pośredniczący w wezwaniu UniCredit CAIB.

Zapisy na akcje będą przyjmowane od 7 marca do 8 kwietnia 2013 r.

W wyniku wezwania Tarnów chce mieć 19.115.000 akcji ZA Puławy, czyli 100 proc. na WZ tej spółki.

Wzywający zamierza utrzymać akcje Puław w obrocie na GPW.

Zdaniem analityków cena w wezwaniu Azotów Tarnów na ZA Puławy jest zgodna z oczekiwaniami i nie należy spodziewać się jej podwyższenia. W ich opinii po przekroczeniu 90 proc. udziałów w kapitale Puław, Azoty Tarnów mogą zdecydować się na ich squeeze-out.

“Cena po której ogłoszone jest wezwanie była generalnie oczekiwana ? kurs oscylował ostatnio wokół tej ceny. Z punktu widzenia akcjonariuszy, którzy pozostali w Puławach, ryzykowane jest pozostawanie w akcjonariacie, gdyż wielce prawdopodobne jest, że spółka zostanie zdelistowana.

Bardzo prawdopodobne jest, że Tarnów zbierze 90 proc. akcji i w takim przypadku naturalny byłby squeeze-out i wydaje mi się, że taka powinna być intencja zarządu. Nie rozumiem zapisu, że intencją Tarnowa jest pozostawienie akcji w obrocie na GPW”

“Tarnów był de facto prawnie zobowiązany do ogłoszenia tego wezwania, dlatego zaskoczenia tutaj nie ma. Azoty musiały skupić tę resztówkę.

Wysokość ceny akcji tak naprawdę oddaje formalny charakter tego wezwania i trudno oczekiwać, żeby w tych okolicznościach Tarnów był zdeterminowany do podbijania ceny”

Źródło. wnp.pl