W dniu 7 września 2020r. – jak donosi NEWS na stronie ZZPRC odbyło się 4-osobowe spotkanie w sprawie nowych ubrań, które to w niedługim czasie mają być dostarczane pracownikom GA Puławy S.A. Czytając relację Koleżanki M. Atalskiej z tegoż spotkania, natrafiłem na pewne informacje jak domniemuję “niechcący” wprowadzające w błąd pracowników naszego zakładu (chyba że jest to kolejna akcja przeciwko “niewyborcom” kolegi Przewodniczącego, mająca siać zamęt i wprowadzać chaos totalny jak i … ale nie o tym!).

Po pierwsze – nie przypominam sobie presji kolegi Marka G. na zespół zadaniowy aby ustalenia miały być warunkiem zawieszenia sporu zbiorowego i jak czytam – “W efekcie wyłoniono firmę…”.

Po drugie – czy wspomniani  “testerzy”, to te same osoby, które brały udział w testowaniu ubrań w trakcie prac Zespołu Zadaniowego?

Wreszcie po trzecie – co sprowokowało Pana Przewodniczącego aby tym razem zabrać głos w sprawie  przymierzanych ubrań, innych niż te docelowe… analogicznie przy poprzednim mierzeniu ubrań, kilka lat temu, tego nie zauważył?

FAKT!!! Najważniejszym z założeń pracy Zespołu Zadaniowego, było wyposażenie pracowników w ubrania, w których praca będzie komfortowa. Odstąpiono od multiochrony w obszarach spółki, gdzie jest ona zbędna. Ubrania miały być uszyte zgodnie z deklaracją pracownika: spodnie tylko na pasek, tylko na szelkach, lub mieszane w dowolnej konfiguracji… Co się zadziało? Czy w naszej firmie wprowadzono takie praktyki, że powołuje się Zespół Zadaniowy, tenże wykonuje pracę a pracodawca nanosi sobie poprawki nie informując Zespołu.To po co ten Zespół?Ta sprawa wymaga wyjaśnienia.

P.S. Członkami Zespołu Zadaniowego byli przedstawiciele wielu a nie jednej organizacji związkowej, przedstawiciele BHP spółki, przedstawiciele pracodawcy ds. Zakupów.

 

Członek Zespołu Zadaniowego ds. Odzieży – NSZZ “Solidarność”
Konrad Dębowski