Stanowisko WZD Regionu Środkowo- Wschodniego w sprawie zachowania integralności Zakładów Azotowych Puławy S.A

paź 26, 2017 | Aktualnosci

Uczestnicy Walnego Zebrania Delegatów NSZZ Solidarność Regionu Środkowowschodniego stanowczo sprzeciwiają się planom niszczenia największego przedsiębiorstwa Lubelszczyzny, jakim są Zakłady Azotowe w Puławach. Taki będzie skutek wyprowadzenia z nich Pionu Handlowego i przekształcenia go w odrębną spółkę.

Strategia osłabiania przedsiębiorstw zlokalizowanych we wschodniej Polsce jest wprost realizacją programu wyborczego Platformy Obywatelskiej, zamkniętego w słynnym zdaniu wygłoszonym przez jej ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. Pomysł ten realizowany jest dziś przez zarząd Grupy Azoty w Tarnowie. Niezwykłe tempo i szczególny moment działania w tej kwestii ze strony zarządu Grupy Azoty, nasuwa pytanie, czy ich celem nie jest zradykalizowanie nastrojów społecznych w kolejnym obszarze. Nie znajdujemy bowiem innego logicznego wytłumaczenia wobec kompletnego braku uzasadnienia biznesowego i społecznego.

Brak reakcji Rządu RP na ten skandaliczny proceder, grozi przeprowadzeniem strajku przez 3500 pracowników Grupy Azoty „Puławy”.

Adresaci:

Jarosław Kaczyński – Prezes PiS