Dziś (tj.: 10.10.2019r.) odbyło się spotkanie Prezydium KM NSZZ przy GA ZAP SA z Panem Jackiem Nieściorem Przewodniczącym Rady Nadzorczej a jednocześnie mediatorem w sporze z Zarządem dotyczącym wysokości nagrody z okazji Dnia Chemika. Spotkanie przebiegało w konstruktywnej ale bardzo gorącej atmosferze, z powodu nienaturalnie przeciągającego się sporu zbiorowego oraz dyskusji na temat Zarządzenia nr 8.

Na początku rozmowy poprosiliśmy Pana Przewodniczącego żeby schował telefon do kieszeni (żeby nie kusił).  Jeśli chodzi o spór to stoimy na stanowisko, że w związku z brakiem progresu mediacje trzeba zakończyć i rozpocząć kolejne kroki sporowe takie jak referendum strajkowe etc. Jeśli chodzi o zarządzenia nr 8 przekazaliśmy naszą ocenę dokumentu. Stwierdziliśmy że jest to próba skrajnego upodlenia ludzi i wprowadzenia systemu donosicielstwa jaki nie był znany w najbardziej mrocznych systemach totalitarnych. Żaden z uczestników spotkania nie potrafił dać przykładu na to żeby nawet komuniści w oficjalnych dokumentach wzywali do anonimowego donoszenia na bliźnich.

Pan Przewodniczący i mediator w jednej osobie obiecał zareagować na informacje i poczynić niezbędne kroki w celu wyjaśnienia spornych kwestii. Przyjęliśmy to jako dobrą monetę (taką której wartość jest poniżej 200), cierpliwość nasza jest już wyczerpana bo rozmowy powinny być efektywne a nie efektowne lub miłe.