Rokowanie w sprawie zarządzenia nr 8 – imienia Pawlika Morozowa

paź 31, 2019 | Aktualnosci

Dziś odbyło się rokowanie w ramach sporu zbiorowego dotyczącego Zarządzenia nr 8. NSZZ poinformował, że przygotowuje wnioski w sprawie zawiadomienia do Rzecznika Praw Obywatelskich, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Amnesty International.

Ze swojej strony pragniemy wyrazić zdziwienie faktem, że Zarząd państwowej spółki wpisuje się w lansowaną przez Platformę Obywatelską, KOD i żółte związki zawodowe tezę, że w Polsce tworzy się tyrania, państwo policyjne, kaczyzm. Fakt ten budzi głębokie zdziwienie nawet Pana Przemysława Czarnka, Wojewody i posła elekta, który na spotkaniu WRDS potwierdził, że nie zna ustroju społecznego, który sankcjonowałby anonimowe donoszenie na bliźniego.

Na zdjęciu: Pawlik Morozow ur. 14 listopada 1918, zm. 3 września 1932) – chłopiec ze wsi Gierasimowka w guberni tobolskiej za Uralem, który po swojej śmierci został przez stalinowską propagandę wykreowany na patrona ruchu pionierskiego i wzór do naśladowania dla dzieci w ZSRR, gdyż dowiadując się o spisku kułaków, do którego należał także jego ojciec, zdemaskował plany spiskowców i wysłał swojego ojca na śmierć.