Polska nie kupi śmigłowców Caracal od Francuzów. Rząd zerwał negocjacje

paź 5, 2016 | Aktualnosci

Polska zerwała negocjacje z francusko-niemieckim koncernem Airbus Helicopters, od którego miała kupić wielozadaniowe śmigłowce Caracal dla naszej armii. Jako powód podano rozbieżności w stanowiskach negocjacyjnych.
“Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej z Airbus Helicopters związanej z kontraktem na zakup śmigłowców wielozadaniowych Caracal dla polskiej armii. Kontrahent nie przedstawił oferty offsetowej zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego.” – taką informację zawiera komunikat, do którego dotarło Radio ZET.

Kontrakt na zakup śmigłowców wart był 13,5 mld złotych.

Negocjacje umowy offsetowej trwały od 30 września 2015 roku, po wygraniu przetargu przez Airbus Helicopters.

Źródło: Radio ZET