Po spotkaniu na Pakowni Saletry

cze 22, 2012 | Z zakładu

W dniu 21.06.2012 r. odbyło się na przełomie zmiany I i II zmiany zebranie załogi Pakowni Saletry, przedstawicieli Zarządu, kierownictwa Pakowni oraz Związków Zawodowych działających w firmie. gdzie zmierza się do likwidacji akordu. Załoga jest zaniepokojona tym stanem rzeczy, gdyż będą musieli wykonywać tę samą pracę za niższe wynagrodzenie o około 1 tys. złotych.

Mówi się, że została wprowadzona automatyzacja i to się zgadza. Zamiast jednego big-bags przyczepianego do haka są przyczepiane dwa przy czym sypanie produktu do big-bags wymaga nadludzkiej siły ( czynności te wykonują kobiety) i za tak bardzo wysiłkową pracę chce się obniżyć wynagrodzenie. Pomysłodawcy powinni bardzo mocno zastanowić się a może ze dwa dni popracować na pakowni Saletry.

Jako pierwsi wraz ze Związkiem Pracowników ZA zauważyliśmy problem, rozpoczęliśmy rozmowy z Zarządem, w toku dyskusji z pracodawcą i pracownikami jest nadzieja, że problem będzie rozwiązany, najważniejsze jest aby rozmawiać, rozmawiać i rozmawiać a nie wymachiwać szabelką i szantażować.