Płace przyspieszyły, ale raczej tylko na chwilę

mar 19, 2014 | MEDIA

W lutym płace wzrosły ?o 4 proc., czyli najbardziej ?od roku. Ale nie jest ?to zapowiedź kolejnych wysokich podwyżek.

Około 3,86 tys. zł wynosiło przeciętne wynagrodzenie w większych firmach w lutym ? podał wczoraj GUS. To o 4 proc. więcej niż w lutym 2013 r., a taka dynamika okazała się miłą niespodzianką. Analitycy rynkowi spodziewali się bowiem ok. 3,3-proc. wzrostu. Jeszcze w styczniu płace zwiększyły się o 3,4 proc., a w grudniu o 2,7 procent.

Źródło rp.pl